top of page

Türkiye espor tarihinde bir ilk: S2G ESports PUBG MOBILE dünya şampiyonu oldu!

Dünyanın en iyi 16 takımının mücadele ettiği PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası 2022’nin (PMGC) galibi temsilcimiz S2G Esports oldu. Toplamda 10 milyon TL’ye yakın ödül toplayan S2G Esports, Türkiye espor tarihinin global arenadaki en büyük başarısına imza attı.

Büyümeye devam eden Türkiye espor tarihinde bir ilk yaşandı ve temsilcimiz S2G ESports, PUBG MOBILE Dünya Şampiyonu oldu. Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenen ve kıyasıya maçlara ev sahipliği yapan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası 2022’yi (PMGC) ilk sırada tamamlayan ve göğsümüzü kabartan temsilcimiz S2G Esports toplamda 10 milyon TL’ye yakın ödül kazanmış oldu.

TÜRKİYE ESPOR TARİHİNDE BİR İLK

İyi bir başlangıç yapan ve son ana kadar mücadeleye devam eden S2G ESports, toplamda 190 puan toplayarak büyük finalleri ilk sırada tamamlamayı başardı. 2.sırada Nepal temsilcisi DRS yer alırken 3.sırayı Brezilya temsilcisi A7 takımı kaptı.

En yakın rakibine 32 puan fark atmayı başaran temsilcimiz büyük ödül olan 400 bin doları (7 milyon 500 bin TL) kasasına koydu. Grup aşamasında 1 milyon 600 bin TL ve büyük finallere katıldığı için 375 bin TL kazanan S2G Esports, birincilik ödülü ile toplamda 10 milyon TL’ye yakın bir gelir elde etmiş oldu.

Tıpkı S2G Esports gibi grup aşamasında kıyasıya bir rekabet sergileyen ve büyük finallere doğrudan katılım hakkı kazanan temsilcimiz Fire Flux Esports ise iyi bir başlangıç yaptığı turnuvanın 2. gününde istediği sonuçları elde edemeyerek 15. sırada yer aldı. Yine grup aşamasında 1 milyon 600 bin TL ve büyük finallere katıldığı için 375 bin TL kazanan Fire Flux, turnuvadan elde ettiği 17 Bin 500 Dolar ile toplamda kasasına yaklaşık 2 milyon 300 bin TL götürmüş oldu.

PUBG MOBILE Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz büyük bir başarı gösteren takımlarımız ve büyük finaller sonrası şöyle konuştu:

"S2G Esports'un PUBG MOBILE Dünya Şampiyonu olması büyük bir başarı ve bizim için gurur kaynağıdır. Mücadele eden tüm temsilcilerimizi ve oyuncularımızı kutluyorum. Bu şampiyonluğun tüm PUBG MOBILE Türkiye topluluğunun da başarısı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’deki espor sektörü için önemli bir viraj olan bu zafer, bizim için yeni başlangıçlar ve daha büyük hedefler için ilham kaynağı olacaktır. PUBG MOBILE Türkiye ve ülkemizdeki temsilcilerin gelecekte de kazanmaya devam edeceğine ve PUBG MOBILE dünyasında önemli bir yer edineceğimize canı gönülden inanıyoruz."

PUBG MOBILE DÜNYA ŞAMPİYONASI 2023’TE TÜRKİYE’YE GELİYOR

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılında Türkiye, bu dev espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Kasım ayından itibaren başlayacak olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası, 2023 yılında ilk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.


Comments


En Son Eklenenler

bottom of page