top of page

Selin’den yeni tekli: Umudum Yoruldu


Kendine has vokal tarzı ve müziği ile son dönemin dikkat çeken genç sanatçılarından Selin, yepyeni hybrid şarkısı “Umudum Yoruldu” ile çok yakında yayımlayacağı ilk EP'si olan Paranoya için geri sayımı başlattı.

“Cool” ve “Lovers Hurricane” gibi İngilizce şarkılarıyla global müzik dinleyicisinin dikkatini çeken ve aynı zamanda nostaljik şarkılara yaptığı coverlarla da büyük ilgi toplayan Selin, Umudum Yoruldu isimli yeni teklisinde de Türkçe ve İngilizce kullanarak iki dilli bir çalışma sunuyor.

Selin'in Umudum Yoruldu şarkısının düzenlemesini, şarkının sözü ve müziğini beraber hazırladığı Şener Engin yaptı.

''TERS KÖŞE BİR ÇALIŞMA OLDU”

Selin, eşsiz vokal performansı ile yavaş yavaş tırmanan bir ritme sahip olan Umudum Yoruldu şarkısı için duygularını şu sözlerle dile getiriyor:

“Yakın zaman sonra yayınlanacak olan Paranoya isimli ilk EP çalışmam, insanı paranoya durumuna sürükleyen tüm duyguları işliyor. EP'deki şarkılarımı, beynimin içinde dönen tüm soru işaretlerini yol gösterici olarak benimseyerek yazdım. EP'de yer alan ve paylaştığım ilk tekli Umudum Yoruldu, ilk oluşmaya başladığında aslında hüzünlü bir piyano baladıydı. Daha sonra Şener ile birlikte davulları yazdık. Şarkı bir anda daha enerjik oldu. Şarkının mutlu ve neşeli müziği umutsuz sözleri ile birleşince ters köşe bir çalışma oldu. Pandemiden itibaren hepimizin yaşadığı zorlu dönemde kendimde bir şey fark ettim. Aynaya baktığımda kendimi pes etmiş ve güvenini yitirmiş biri olarak görüyordum. Şarkıda her ne kadar olumsuz düşüncelerimle kendime verdiğim zararı anlatsam da günün sonunda her zaman bir umut vardır düşüncesini işliyorum.''

Selin'in yeni teklisi Umudum Yoruldu, Warner Music Türkiye etiketiyle tüm platformlarda yayınlandı.

コメント


En Son Eklenenler

bottom of page