top of page

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası finallerinde Türk rüzgarı esecek

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası (PMGC) grup aşamasında büyük başarılara imza atan Türk takımları Fire Flux Esports ve S2G Esports, Büyük Finaller'de dünya şampiyonu olmak için mücadele edecek. Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenecek turnuvaya dair tüm maçlar, PUBG MOBILE Espor Türkiye resmi Youtube kanalında canlı olarak izlenebilecek.

Dünyanın en büyük mobil espor organizasyonu olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası lig aşamasında rüzgar gibi esen Türk takımları Fire Flux Esports ve S2G Esports 6-8 Ocak tarihleri arasında Endonezya, Jakarta’da düzenlenecek Büyük Finaller’de Türkiye’yi temsil etmek üzere yola çıktı.

Üç gruba ayrılan ve toplamda 48 takımın mücadele ettiği PUBG MOBILE Global Championship 2022 grup aşamasına Türkiye'den üç takım katılmıştı. PUBG Mobile Pro League (PMPL) Avrupa Şampiyonası’nda 2’nci olan Fire Flux Esports ve daha önce PMPL Türkiye’nin iki sezonu boyunca oynanan tüm maçlarından en çok puanı toplayan Beşiktaş Esports ve S2G Esports doğrudan PMGC Lig aşamasına gitmeye hak kazanmıştı.

Kıyasıya maçların ardından kendi gruplarında ilk üçe giren Fire Flux Esports ve S2G Esports takımları Büyük Finaller’e katılma başarısını elde ederken, Hayatta Kalma Aşama’sını başarıyla geçen Beşiktaş Esports, Son Şans aşamasında turnuvaya veda etmişti.

2 TÜRK TAKIMI ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ VERECEK

PMGC’te kendi gruplarında kıyasıya bir rekabet sergileyen Fire Flux ve S2G takımları 1 milyon 600 bin TL’nin üzerinde ödülü kasasına götürürken büyük finallere katıldıkları için şimdiden 375 bin TL daha kazanmış oldu.

PUBG MOBILE Büyük Final aşamasındaki tüm maçlar PUBG MOBILE Espor Türkiye resmi Youtube, TikTok, Facebook ve Twitch kanallarında yayınlanacak.

BÜYÜK FİNALLER 6-8 OCAK TARİHLERİNDE ENDONEZYA’DA

6 - 8 Ocak tarihleri arasında Endonezya'nın Jakarta kentinde gerçekleşecek PMGC 2022 Büyük Finalleri’nde Türkiye’yi temsil edecek olan Fire Flux Esports ve S2G Esports takımları, PUBG Mobile esporunun en prestijli şampiyonu unvanını almak için kıyasıya mücadele edecek.

Büyük finallerde dünyanın her yerinden toplam 16 takım 1,5 milyon dolar ödül havuzu için yarışacak. Grup aşaması ve Büyük Finaller’deki ödül havuzu ile birlikte turnuvanın toplam ödül havuzu ise 4 milyona ulaşmış olacak. Büyük Finaller’de yer alan takımların listesi şu şekilde;


Wolves Espor (Çin)

Alter Ego Limax (Endonezya)

Buriram United (Tayland)

Influence Chemin (Brezilya)

S2G Esports (Türkiye)

GodLike Stalwart (Moğolistan)

NV Esports (Çin)

Fire Flux Esports (Türkiye)

Geek Fam (Malezya)

Four Angry Men (Çin)

T2K Esports (Nepal)

Alpha 7 Esports (Brezilya)

Vampire Esports (Tayland)

IHC Esports (Moğolistan)

DRS Gaming (Nepal)

iNCO Gaming (Brezilya)


Commenti


En Son Eklenenler

bottom of page