top of page

La Bayadère, AKM’de sanatseverlerle buluşacak

Atatürk Kültür Merkezi, Ocak ayında ziyaretçilerini en büyük bale eserlerinden birisi olarak kabul gören “La Bayadère” ile buluşturuyor.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek olan La Bayadère, romantik ve klasik dönemlerin arasında önemli bağlantılar kuran ve kendisinden sonra gelen beyaz balelerin habercisi olarak nitelendiriliyor.

Prömiyerini 14 Ocak akşamı Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu‘nun muhteşem atmosferinde yapacak olan La Bayadère balesi, Hindistan’da geçen konusu, aşk ve entrika yüklü sihirli atmosferi, Marius Petipa’nın eşsiz koreografisi, Ludwig Minkus’un müziğinin melodik çekiciliğinin yanı sıra, gösterişli töresellik ve etnik ögeler içeren sahneleri ve mükemmel danslarıyla baleseverlere çok şey vadediyor.

La Bayadère balesini Ayşem Sunal Savaşkurt sahneye koyuyor. Baleseverlerin Efter Tunç’un dekorları, Gülden Sayıl’ın kostümleri, Önder Arık’ın ışıkları ile Hindistan’ın baharat kokulu mistik ve etnik atmosferini derinden hissedecekleri La Bayadère; 14 18, 21, 25, 28, 31 Ocak'ta izleyicisi ile buluşmaya devam edecek.Comments


En Son Eklenenler

bottom of page