top of page

Gökhan Türkmen’den organik seriGökhan Türkmen

Gökhan Türkmen, 2010 Temmuz ayında yayınlanan “Biraz Ayrılık” albümündeki “Ayıp Ettin” şarkısını Serkan Ölçer’in yeniden düzenlemesi ile müzikseverlerle buluşturdu.

Sadece gitar ve bas gitar olarak iki enstrümanla kaydedilen şarkıda Serkan Ölçer ve Gökhan Türkmen kayıtlarda da çaldılar. Sade ve süssüz, salt müzik amacıyla ortaya çıkan bu yeni seriye Gökhan Türkmen “organik” adını verdi. “Ayıp Ettin” şarkısının devamında Kalbim, Rüya ve Yan Sen de dinleyici ile buluşacak.

Ritim öğelerinin gerçek ve organik nesnelerle kayıt edildiği şarkının ilk çıktığı zamanki duygusu ve hissiyatı korunarak tekrar dinleyicinin karşısına çıkan şarkının sözlerindeki müstehzi yapının müzikle olan optimist uyumu aranjeye de yansımış durumda. Akustik kaydın mix ve master süreci de bütün bunlar düşünülerek yapıldı.

Gökhan Türkmen 2023 yılında 113 konser, 10 single, 7 klip, 5 düet, 135 milyondan fazla dinlenme, 25 şehir, 5 ülke, 5 orman olarak  2023 yılını özetleyerek, “Ülkemiz ve dünya için zor bir seneydi. Bu zorlukları birlikte aşmak için uğraştık, hüzünlendik, eğlenmeye çalıştık. Bildiğimiz tek bir şey var; biz bütün renkleri çok sevdik” notuyla paylaştı.

“Ayıp Ettin” Gtr Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.


コメント


En Son Eklenenler

bottom of page