top of page

Faruk K’dan “Zengin Kalkışı”

Şarkıları, dansları ve kişiliğiyle pop müziğin sevilen yorumcularından Faruk K, “Azar Azar”, Hadi Bakalım” ve “Sen Gidince” coverlarından sonra yepyeni şarkısı “Zengin Kalkışı”nı müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Söz ve bestesi Engin Hızeskin’e ait olan şarkının aranjesi Erhan Bayrak tarafından yapıldı. Yapımcılığını Faruk K’nın yaptığı şarkının klibi ve fotoğrafları Hossein Khojamli tarafından çekildi.

Ünlü söz yazarı Aysel Gürel ile dostluğu bilinen Faruk K’nın klibinde kullandığı tablonun ise bir sırrı var. Klipte sokakta yaşayan bir evsizi canlandıran popçu, yıllar önce Aysel Gürel ile çöpten buldukları bir tabloyu klibinde kullandı. Faruk K, “Bu tabloyu sevgili Aysel ile bir cumartesi gecesi Beşiktaş pazarındaki çöp yığıntıları içerisinde bulmuştuk. Aysel, ‘Bu tablo sende kalmalı’ diyerek bana vermişti. O gün bugündür tablo benim evimde en değerli köşede durmaktaydı. Bu şarkının klibini düşünürken tablo ile defalarca göz göze geldim ve bana ilham verdi. Tabloyu çöpten bulduğumuz anı seyirciye yaşatmak istedim ve bu klibi sevgili dostum Aysel Gürel anısına sundum. Onu çok özlüyor ve her gün sevgi saygıyla anıyorum” dedi.Comments


En Son Eklenenler

bottom of page