top of page

Tüyap Bursa Kitap Fuarı 20. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor


Bursa 20. Kitap Fuarı, 11-19 Şubat tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nin destekleri ile hazırlanan Bursa 20. Kitap Fuarı, 11-19 Şubat tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Düzenlendiği ilk yıldan bugüne bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan Bursa 20. Kitap Fuarı, 300’e yakın yayınevi ve sivil toplum kuruluşuna ev sahipliği yapacak.

KÜLTÜR ŞEHRİ BURSA’DA 20. YIL HEYECANI

11 Şubat Cumartesi günü açılacak ve 9 gün boyunca devam edecek fuarda düzenlenen panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan kültür etkinlikleri ve imza günlerinde, yazarlar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak. Fuarın konukları arasında Ahmet Ümit, Behiç Ak, Bülent Uzuner, Ercan Kesal, Selim Erdoğan, Emrah Safa Gürkan, Levent Gültekin, Enver Aysever, Erol Mütercimler, Adnan Özyalçıner, Murat Menteş, Sinan Akyüz, Miyase Sertbarut, Mavisel Yener, Engin Alan, Ayse Erbulak, Ali Türkşen, Haydar Ergülen, Atilla Dorsay, Talha Uğurluel, Ataol Behramoğlu, Emre Kongar, Üstün Dökmen ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor. Bursa Kitap Fuarı’nda çocuk ve gençlere yönelik söyleşi, dinleti ve atölye çalışmaları da olacak.

“BURSA KİTAP FUARI BİR KÜLTÜR ŞÖLENİ”

Bursa Kitap Fuarı’nın, bölge için önemli bir kültür şöleni olduğunu ve okuma alışkanlıklarına olumlu katkı sağladığını belirten Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, düzenlendiği ilk yıldan bu yana Bursa ve çevre kentlerden 4 milyona yakın okuyucuyu ağırladıklarını dile getirdi. Fuarın 20. yılı için heyecanlı olduklarını da sözlerine ekleyen Ersözlü, ”Bursa Kitap Fuarı, öğrenci, genç, yetişkin, emekli her yaştan okurun ilgi gösterdiği, her zaman çok kalabalık söyleşi ve imzaların coşkulu geçtiği bir fuar. Bu yıl 20. yıla özel bu coşkunun katlanmasını bekliyoruz. 9 gün boyunca birbirinden değerli yazar, çizer, kültür insanı ziyaretçilerimizle buluşacak, etkinlikler, söyleşiler, imza günleri yapılacak. Tüm kitapseverleri coşkumuzu paylaşmaya bekliyoruz. Bu vesileyle fuarımızın hazırlanmasında yıllardır iş birliği içinde olduğumuz Bursa’da desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Fuarla ilgili en güncel haberler, konuk yazarlar, ulaşım bilgileri, etkinlikler ve imza günlerine www.bursakitapfuari.com sitesinden, facebook/tuyapkitapfuari, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari hesaplarından ulaşılabilecek. Ayrıntılı etkinlik programı ve imza günleri listesi fuar web sitesinde bulunan ‘Etkinlik Takvimi’ sekmesinden takip edilebilecek.

Girişin ücretsiz olduğu Bursa Kitap Fuarı son gün hariç 10.00-19.30 arası, 19 Şubat kapanış günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Commentaires


En Son Eklenenler

bottom of page