top of page

Serra Arıtürk’ten yeni tekli: Beni Al


Serra Arıtürk’ten yeni tekli: Beni Al

Serra Arıtürk, yeni teklisi “Beni Al”ı müzikseverlerle buluşturdu.

Sözü ve müziği Serra Arıtürk’e ait şarkının düzenlemesi, son zamanlarda Kum ile yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Luca Fritz’e ait. Süheyl Atay ve Orkun Tunç prodüktörlüğünde, Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan şarkı; basit ancak anlamı yoğun sözleriyle ve sanatçının vazgeçilmez enstrümanı olan gitar aranjmanlarının hakim olduğu, 90’lara ait grunge hissiyatının pop müziğine yansıması olan özgün ve yalın sound’u ile dikkat çekiyor.

Beni Al’da alternatif pop müziğin, indie ve soft punk türleriyle buluştuğu noktada ortaya çıkan sound, Amerikan pop-rock müziğine göz kırpıyor. Bu parçadaenstrümantal elementler ve yalınlık ön planda, şarkının sanatçı tarafından gitar ile bestelendiği demo haline büyük ölçüde sadık kalınmış. Sözlerin taşıdığı anlaşılma arzusu; bestenin harmonik formunun hissettirdiği umut duygusu ve gitarların liderlik ettiği sound’un taşıdığı özgür ruh ile bütünleşiyor ve dinleyiciye yalnız olmadığını hissettiriyor. 

Küçük Oda (Eren Yıldırım, Elifnaz Öngören, Kağan Tekkaya, Ömer Deniz Pınar) prodüksiyonu olan Beni Al video klibinde, kendine söz geçirmeye çalışan; çareleri tükenmiş olsa da bir umut arayışında olan genç bir kadın, gerek estetiği gerek duygusu itibariyle minimal bir sinematik anlayışla izleyiciyle buluşuyor. Kağan Tekkaya’ya ait fotoğraflarda, bu genç kadının en filtresiz hali sergileniyor.Commentaires


En Son Eklenenler

bottom of page