top of page

Oğuzhan Koç’tan yeni albüm habercisi: “Bi Şey Eksik”


Oğuzhan Koç’tan yeni albüm habercisi: “Bi Şey Eksik”

5 yıldır üzerinde çalıştığı 7 parçadan oluşan albümünü tamamlayan Oğuzhan Koç, şarkılarını kısa aralıklarla dinleyiciyle buluşturacak. Arabesk-funk türündeki ilk single ‘Bi Şey Eksik’in bu yaza damgasını vurması bekleniyor.

Türkiye’nin en iyi söz yazarı ve bestecileri arasında yer alan, çıkardığı şarkılar dinlenme rekorları kıran Oğuzhan Koç, 7 şarkıdan oluşan yeni albümünü tamamladı. Farklı aralıklarla tek tek müzikseverlerle buluşacak olan şarkıların ilki ‘Bi Şey Eksik’in söz ve müziğinde Oğuzhan Koç ve Çağrı Telkıvıran’ın imzaları bulunuyor. Şarkının düzenlemesini de uzun zamandır beraber çalıştığı Çağrı Telkıvıran yaptı. 

Bu albüm Oğuzhan Koç’un 2019’dan beri üzerinde çalıştığı ve yayınlamak için doğru zamanı beklediği şarkılardan oluşuyor. Albümde bir ay önce yazılmış şarkı da yer alırken, 2019’un yazında tamamlanmış şarkı da bulunuyor. İlk single ‘Bi Şey Eksik’ ise 5 yıldır sırasının gelmesini bekliyordu.

‘Bi Şey Eksik’ uzun zaman sonra Türkiye’de dinleyiciyle buluşan ilk Arabesk funk türündeki şarkı. İddialı bir parça olan ‘Bi Şey Eksik’in büyük kitleler tarafından kucaklanacağı öngörülüyor. Oğuzhan Koç bu single için “Beğenen çok beğenecek, beğenmeyen de ilk başta ne alaka deyip sonra çok sevecek. Uzun zaman sonra kendimi daha neşeli ve enerjik hissettiğim için albüme bu şarkıyla başlamayı uygun gördüm” diye konuştu.

Toplam 5 yıldır biriken ve bazıları Çağrı Telkıvıran iş birliğiyle hazırlanan şarkıların tamamının söz müziğinde, Oğuzhan Koç’un imzası var. Yıl sonuna kadar dinleyiciyle buluşacak şarkılar arasında eğlenceli dans hitleriyle birlikte slow ve romantik parçalar da yer alıyor. Albümde her parça, pop, arabesk, funk, latin, Afro, akustik gibi farklı müzik türlerini yansıtıyor.


Comments


En Son Eklenenler

bottom of page