top of page

Mabel Matiz’den Antidepresan itirafı


Türk pop müziğinin günümüzdeki en önemli isimlerinden Mabel Matiz, rekorlar kıran “Antidepresan” şarkısıyla ilgili olarak, “Mert Demir şarkıyı bana gönderdiğinde direkt eridim” dedi.

Zorlu PSM YouTube kanalında Sena Gül namıdiğer Paptircem’in sunumuyla yayınlanan ‘’Fi Fijör’’ programına konuk olan Mabel Matiz, samimi açıklamalarda bulundu.

Radyolarda ve dijital platformlarda dinlenme rekorları kıran son dönemin en popüler şarkısı “Antidepresan”ın serüvenini anlatan Mabel Matiz, şunları söyledi:

“Mert Demir gerçekten çok yetenekli bir müzisyen. Şarkıyı bana gönderdiğinde direkt eridim. Benim önce solo çalışmalarım vardı, sonra fırsat bulup stüdyoya girdiğimizde finale doğru bizi çok etkiledi. Bir buçuk ay gibi kısa bir sürede 7’den 70’e herkesin bu kadar sevmesi bizim için büyük sürpriz oldu açıkçası. Bir gün içinde en çok dinlenen şarkı olduğumuzun haberini henüz aldık.”

“İLK SATIN ALDIĞIM KASET, TARKAN’IN ÖLÜRÜM SANA KASETİYDİ”

Paptircem’in, “En çok hangi müzik türlerinden ilham aldın” sorusunu yanıtlayan Mabel Matiz, “Çocukken ve ergenliğimde Türkçe müzik çok dinliyordum. Zaten bir kasabada büyüdüm, yani hep yerel radyolar vardı. Kasetlere ve CD’lere erişim çok çok sınırlıydı. İlk kendi paramla 12-13 yaşlarında kendi kasetimi satın almıştım, o da Tarkan’ın “Ölürüm Sana” kasetiydi. Hala bir manifesto olarak durur cebimde. Esasen o dönemin Türkçe pop ve rock külliyatını komple ezberledim diyebilirim. Sezen Aksu, Nazan Öncel, Yıldız Tilbe, Teoman, Göksel kısaca o döneme damgasını vuran herkesin benim koleksiyonumda olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.En Son Eklenenler

bottom of page