top of page

Kleo ve Segah’ın "Lacuna" albümü yayında


Kleo ve Segah’ın "Lacuna" albümü yayında

Ağırlıklı olarak Rap ve Hip Hop türünde gerçekleştirdikleri yaratıcı ve başarılı prodüksiyon ile son dönemin en beğenilen şarkılarına imzalarını atan iki önemli prodüktör Kleo ve Segah, ''Lacuna'' ismini verdikleri ilk albümlerini Warner Music Türkiye etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu.

Toplamda 9 şarkıdan oluşan ve her bir şarkıda farklı bir sanatçının sesi ile konuk olduğu prodüktör albümü olan Lacuna, yaklaşık olarak 4 senelik bir çalışmanın ve emeğin ürünü. 

Geçtiğimiz aylarda albümden teklileri yayımlamaya başlayan Kleo ve Segah, Mavi ile Küstük Mü?, Jako ile Git, ATE ile İnanıyorum, MAW ile Son Bir Gün ve en son Motive ile A La Carte şarkılarını yayımlamıştı. Lacuna albümünde bu şarkıların dışında 4 yeni şarkıya daha yer veren ikili, Hazel, Tawana ve Ayaz'ın eşlik ettiği 3 yeni şarkının dışında vokalsiz bir şarkıya birlikte imza atıyor.

''9 şarkıyı bir araya getirene kadar 30 belki 40 şarkı kenara attık'' 

Üretimleri ile son dönemin en başarılı işlerine imza atan Kleo ve Segah, albüm sürecinin çok keyifli ve bir o kadar zor olduğunu dile getirirken, albümle ilgili şu yorumu yapıyor:

''Yaklaşık 4 yıla varan uzunca bir süreç oldu ve bu süreçte kolektif çalışmaktan oldukça keyif aldık. Aslında birbirimizden ne kadar zıt karakterlerde olursak olalım bu albüm ile birlikte aynı paydada buluşmayı öğrendik. Bu 9 şarkıyı bir araya getirebilmek bizim için bir hayli zor ama bir o kadar da keyifli oldu. Soundları büyük bir titizlik ile seçtiğimizden dolayı bu 9 şarkı bir araya gelene kadar yaklaşık 30 belki 40 şarkı kenara attık. Tabii ki bu da bizi oldukça geliştirdi. Albümde en önem gösterdiğimiz konu, bu şarkıları dinleyicilerin nerelerde dinleyebilecekleriydi aslında, zamansız ve mekansız müzik yapmak. Lacuna’da zamanın ve mekanın hiçbir önemi yoktur ve şarkıları dinlediğinde her yerde kendini o boşlukta hissedebilirsin. Bir prodüktör olarak müziğin her evresinde bulunmak ve sonucunda Lacuna’yı üretmek bizim için oldukça gurur verici bir başlangıç oldu. Umarım siz de beğenir ve kendinizden bir parça bulabilirsiniz.''

Kleo ve Segah'ın Lacuna isimli ilk albümü Warner Music Türkiye etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımda.

Commenti


En Son Eklenenler

bottom of page