top of page

Indie rock efsanesi Interpol 12 yıl aradan sonra İstanbul’da


Indie rock ve post-punk’ın ikonlarından New Yorklu grup Interpol, 24 Temmuz’da UNIQ Açıkhava İstanbul’da sahne alacak. Rock müziğin gösterişli ustaları, 12 yıl aradan sonra Türkiye’ye geri dönüyor.

Interpol tıpkı kariyerinin başında olduğu gibi şimdi de hem sahnede hem de stüdyoda taşkınlıktan uzak duruyor. Heyecanlı, minimal enstrümantal parça bölümleri ve özel efektlere boğulmamış düzenlemeler kalplere, ölçülü bir saykedelik ile yüklü metinler ise zihinlerimize hitap ediyor. Bu şarkılar dinleyiciye düşünmek ve hayal kurmak için bolca alan bırakıyor. Tıpkı siyahın, umudun rengi olduğu durumlar gibi.

Interpol’ün 7. uzunçaları The Other Side of Make-Believe’in açılış parçası ve ilk single’ı “Toni”de, Paul Banks, “Hâlâ formdayım, yöntemlerim rafine” diyor. Grup açısından bu albüm bir çığır açıyor. Interpol’ün yeni şarkıları, çağdaş yaşamın uğursuz akıntılarını keşfetmesinin yanı sıra pastoral bir özlem ve taze bulunmuş bir zarafetle dolu. Daniel Kessler’in yılankavi gitar düzenlemeleri arşa varıyor, Samuel Fogarino vurmalı çalgılardaki hassasiyetini garip ölçülere dönüştürüyor; Paul Banks’in gür sesi ise grubun uzun süreli hayranlarını hazırlıksız yakalayacak bir kırılganlık yayıyor etrafa. “Ne de olsa, yedinci kez bile ilk izlenim edinmek mümkündür” diyor Banks.

Okyanusun her iki yakasındaki en büyük mekanlarda gerçekleştirilecek olan turne kapsamındaki konserlerde sadece yeni popular parçalar değil, aynı zamanda tüm geçmiş albümlerden altın değerinde klasikler de seslendirilecek. Böylece, grubun erken çalışmalarının uzmanlarıyla acemiler arasında hiçbir tartışmaya yer kalmayacak. Paul Banks, Daniel Kessler ve Sam Fogarino, müzikal kariyerlerinin zirvesindeler ve 24 Temmuz’da kaçırılmaması gereken bir konserle bunu canlı olarak kanıtlamaya UNIQ İstanbul’a geliyorlar!Comments


En Son Eklenenler

bottom of page