top of page

İsmail Hacıoğlu: Cem Karaca benim kahramanım


Sanat dünyasında farklı ve unutulmaz bir yere sahip Cem Karaca’nın büyük başarılar, sürgünler, kayıplar, hasret ve kavuşmalarla geçen inişli çıkışlı hayatı beyazperdeye aktarılıyor. Yüksel Aksu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmde Cem Karaca’yı usta oyuncu İsmail Hacıoğlu beyazperdede canlandıracak. Sanatçı, çekimleri önümüzdeki ay başlayacak filmle ve Cem Karaca’yla ilgili düşüncelerini anlattı.

İsmail Hacıoğlu, Cem Karaca’nın kendisi için çok şey ifade ettiğini belirterek, “Yıllardır hayatımın her alanında yanımda gibi… Çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım. Şarkılarıyla tüm duygularıma eşlik eden muazzam bir ses. Aynı mahallede doğdum Cem Baba’yla. Her an kendisi veya sesi karşıma çıkacaktı sanki büyüdüğüm sokaklarda. Çok erken yaşta dinlemeye başladım Cem Baba’yı. O yüzden çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım, bütün hayatım. Benim için çok şey ifade ediyor. Cem Karaca benim kahramanım” dedi.

Cem Karaca’yı beyazperdede canlandırmak için teklif geldiğinde heyecanlandığını ifade eden sanatçı, ”Proje geldiğinde çok heyecanlandım, hala da heyecanlıyım. Vizyona girinceye kadar da heyecanım bitmeyecek galiba. Çok güzel ve zor bir süreç beni bekliyor” diye konuştu.

Danışmanlığını Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ve yakın çevresinin yaptığı projenin senaryosunu Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık kaleme aldı. Filmin yönetmen koltuğu ise sektörde etkileyici projelere imza atan Yüksel Aksu’ya emanet.


Comments


En Son Eklenenler

bottom of page