top of page

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, ”Yeni Yıl Konseri” ile 2022’ye veda etti

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, “Yeni Yıl Konseri” ile Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda sanatseverler ile buluştu.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, korosu, solistleri, bale ve modern dans sanatçılarının görkemli bir program sunduğu gecede, dünya çapında çok beğenilen opera ve bale repertuvarına ait eserler sanatseverlerle buluştu. Konserde, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı Zdravko Lazarov yönetirken, Paolo Villa yönetimindeki İDOB Korosu sahnede yer aldı. Koreografileri Ayşem Sunal Savaşkurt ve Beyhan Murphy hazırlarken, İDOB Orkestrası’nın başkemancısı ise Oleksandr Samoylenko oldu.

Konser programında Wagner’in “Die Meistersinger von Nürnberg”, Donizetti’nin “Aşk İksiri”, Verdi’nin “Nabucco”, “Rigoletto”, “Il Trovatore”, Rossini’nin “Guillaume Tell”, Puccini’nin “La Rondine”, Borodin’in “Prens İgor” operalarından bölümler seslendirildi. Ayrıca Minkus’un “La Bayadère” Balesi’nden, Bizet’nin “Carmen” Operası’ndan, Gounod’nun “Faust” Operası’ndan seçilmiş bale ve modern dans bölümleri sanatseverlere sunuldu.

Konserde solistler Caner Akgün, Caner Akın, Göktuğ Alpaşar, Perihan N.Artan, Hazal Ata, Sevim Ateş, Serkan Bodur, Bergüzar Çelebi, Berk Dalkılıç, Evren Ekşi, Ali Murat Erengül, Alper Göçeri, Nesrin Gönüldağ, Betül Görgülü, Gülbin Günay, Murat Güney, Ayşenur Ayyıldız Haksoy, Mithat Karakelle, Burak Kul, Bülent Külekçi, Hüseyin Likos, Anıl Önder, Sevan Şencan, E. Tuğba Tekışık, Evren Işık Yasemin ve solist dansçılar Zuhal Karaca, M.Nuri Arkan, Deniz Polat sahnede yer aldı.


Comments


En Son Eklenenler

bottom of page