top of page

Heya Sound Collective Salt Beyoğlu Açık Sinema’da

Deneysel ve doğaçlama müzik üreten kadınları buluşturmayı amaçlayan müzik kolektifi Heya Sound Collective, 27 Aralık Salı günü Salt Beyoğlu Açık Sinema’da bir performans gerçekleştirecek.

Garanti BBVA tarafından kurulan Salt, ses odaklı araştırma projesi ve müzik kolektifi Heya Sound Collective‘in performansına ev sahipliği yapacak. İngiltere, Mısır, Lübnan ve Türkiye’den deneysel ve doğaçlama müzik üreten kadınları birbirleriyle ve dinleyiciyle buluşturmayı amaçlayan kolektifin üyeleri, 27 Aralık Salı günü saat 19.00’da Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gerçekleştirilecek etkinlikte ilk kez fiziksel olarak bir araya gelecek.

Heya Sound Collective üyeleri Nour Sokhon (Lübnan), Jilliene Sellner (Kanada/İngiltere), Yara Mekawei (Mısır) ve Zeynep Ayşe Hatipoğlu (Türkiye), 2019'dan bu yana çevrimiçi müzik üretimi yöntemleriyle festivallere katılıyor; iş birliği ve deneyim paylaşımına dayalı ortak projeler üzerine çalışıyor. Grubun “Açık Sinema” performansı alan kayıtları, elektronikler, viyolonsel, vokal ve çeşitli objelerin kullanıldığı yarı doğaçlama, deneysel bir ses çalışması şeklinde gelişecek. Etkinlik, herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak.


Comments


En Son Eklenenler

bottom of page