top of page

Fazıl Say, “Hayat Ağacı Suiti” ile dinleyiciyle buluşuyor


Fazıl Say, Zorlu PSM’nin 10. sezon açılış konserinde prömiyerini gerçekleştirdiği “Hayat Ağacı Süiti” ile 5 Nisan akşamı yeniden Zorlu PSM’de dinleyicilerle buluşacak. Fazıl Say’ın piyanosuna, son dönemin gelecek vadeden viyolonsel sanatçısı Jamal Aliyev eşlik ederken, sanatçının “Dört Şehir” sonatı ile F. Schubert'in “D. 960 Si Bemol Major Piyano Sonatı” gibi eserlerinin etkileyici birlikteliği sanatseverlere sunulacak.

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 5 Nisan'da muhteşem bir konserle yeniden Zorlu PSM’de sahne almaya hazırlanıyor. Konserde sanatçının Zorlu PSM'ye özel olarak sadece viyolonsel ve piyano için bestelediği, sanatçının var oluşunda güçlü bir anlam taşıyan değerlerin ve kişilerin; onun yaşamının, anılarının, düşünsel dünyasının içinde büyümesini ve köklenmesini eşsiz melodilerle anlatan ve Fazıl Say’ın yüzüncü eseri olma özelliğini taşıyan “Hayat Ağacı Süiti” bir kez daha dinleyicileriyle buluşacak.

Fazıl Say’ın piyanosuna son dönemin gelecek vadeden viyolonsel sanatçısı Jamal Aliyev eşlik edecek. "Hayat Ağacı Süiti"nin yanı sıra Say’ın “Dört Şehir”sonatı ve F. Schubert'in “D. 960 Si Bemol Major Piyano Sonatı” da gecede dinlenebilecek diğer eserler arasında yer alıyor.

Yeniden nefes kesici piyano ve çellosuyla dinleyenleri büyülemeye hazırlanan Fazıl Say ve Jamal Aliyev, 5 Nisan Çarşamba saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak.

Comments


En Son Eklenenler

bottom of page