top of page

Erol Evgin’den yeni albüm: Sevdiklerim 2

Türk pop müziğinin efsane ismi Erol Evgin, “Sevdiklerim” albümünün gördüğü ilginin ardından, sanatçı dostlarının unutulmaz şarkılarını yorumladığı, serinin ikinci albümü “Sevdiklerim 2” ile müzikseverlerle buluştu.

Sanatçının 11 unutulmaz şarkıyı, özgün düzenlemelerinden uzaklaşmadan yorumladığı “Sevdiklerim 2” akustik albümünde 3 yeni Erol Evgin bestesi de yer alıyor. Albümün sürprizi olan “Kar”, “Düşleri Olmalı İnsanın”, “Yaşadım Yıldızlar Şahidimdir” isimli şarkılar, dinleyicilerle ilk kez buluştu. “Sevdiklerim 2” albümünün açılış şarkısı sözleri Murat Balkuş’a, bestesi Erol Evgin’e ait olan “Kar” isimli şarkı.

14 şarkıdan oluşan “Sevdiklerim 2” albümünde söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait “İkinci Bahar”, sözleri Sezen Aksu’ya, müziği Antonios Vardis ve Gianis Parios’a ait “Ayrılmam”, söz ve müziği Murat Evgin’e ait “Kaderimsin”, söz ve müziği İlhan Şeşen’e ait “Sen Benim Şarkılarımsın”, sözleri Yunus Emre’ye, müziği Fazıl Say’a ait “Aşkın Elinden”, sözleri Sabahattin Ali’ye, müziği Yavuz Örten’e ait “Aldırma Gönül”, sözleri Hüsnü Arkan’a, müziği Mehmet Nadir Göktürk’e ait “Sigaramın Dumanına Sarsam”, söz ve müziği Ahmet Kaya’ya ait “Kum Gibi”, Erol Evgin’in Nazım Hikmet Ran’ın “Gülüm” şiirinden bir dörtlük de okuduğu sözleri Bedri Rahmi Eyüboğlu’na, müziği Zülfü Livaneli’ye ait “Yiğidim Aslanım”, sözleri Sıla Gençoğlu’na, müziği Efe Bahadır’a ait “Oluruna Bırak”, söz ve müziği Sinan Kaynakçı’ya ait “Beni Sen İnandır” isimli şarkılar ve müzikleri Erol Evgin’e, sözleri Dr. Selma Çuhacı’ya ait “Düşleri Olmalı İnsanın”, sözleri Bedri Rahmi Eyüboğlu’na ait “Yaşadım Yıldızlar Şahidimdir”, sözleri Murat Balkuş’a ait “Kar” isimli 3 yeni şarkı yer alıyor.

Düzenlemeleri Firuz İsmailov’a ait “Sevdiklerim 2” albümünün kayıtlarında sanatçıya, akustik bir sound ile Erol Evgin Orkestrası eşlik etti.

Sanatçıyı, albümünün kapak ve imaj fotoğrafları için Emre Yunusoğlu fotoğrafladı.

“Sevdiklerim 2” albümünün çıkış şarkısı olan “Kar”; Veli Kuzlu’nun görüntü yönetmenliğinde, Ecem Gündoğdu’nun yönetmenliğinde Film Sokağı Stüdyoları’nda kliplendirildi. Şarkının Aralık ayında çekilen klibinde kar yağdırıldı.

Albümündeki şarkıların tamamı Erol Evgin’in, 1958 – 1965 yılları arasında 7 yıl öğrenim gördüğü okulu İstanbul Erkek Lisesi’nde, Ecem Gündoğdu’nun yönetmenliğinde kliplendirildi. Sanatçıya, kliplerde Erol Evgin Orkestrası eşlik etti.

“Erol Evgin Prodüksiyon” yapımı olan “Sevdiklerim 2” albümü Universal Music Turkey dağıtımıyla tüm dijital müzik platformları aracılığı ile müzikseverlerle buluştu. Koleksiyonerler için sınırlı sayıda basılan albüm, müzik marketlerdeki yerini aldı.Comments


En Son Eklenenler

bottom of page