top of page

Demet Sağıroğlu’ndan yepyeni tekli: “Resmen Haksızlık”


Demet Sağıroğlu’ndan yepyeni tekli: “Resmen Haksızlık”

Türk popunun unutulmazları arasına girmiş, “Kınalı Bebek”, “Arnavut Kaldırımı”, “Papatya Falları”, “Şikayetim Var” “İhanet Ettin” gibi hit şarkılarıyla dinleyicilerin gönlünde taht kuran Demet Sağıroğlu, yepyeni teklisi “Resmen Haksızlık”ı Pasion Turca etiketiyle dinleyici ile buluşturdu.

Söz ve müziği Murat Güneş, düzenlemesi Okay Barış’a ait “Resmen Haksızlık” ile ilgili Demet Sağıroğlu, “Resmen Haksızlık’ın sözü ve müziği sevgili Murat Güneş’e ait. Uzun zaman sonra ilk defa benim yazmadığım ama beni ifade eden bir şarkıyla karşılaştım. Şarkının genel yapısında hem 90’lar kokusu hem de günümüz soundu hakim. Sözler de samimi olunca ortaya içime sinen, sıcak bir Demet şarkısı çıktı” ifadesini kullandı.

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde eğitim görürken, aynı üniversitenin şan bölümünde açılan sınavda birinci olunca Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü'ne burslu olarak geçiş yapan daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olan Demet Sağıroğlu, Kayahan’ın vokalisti olarak başladığı profesyonel müzik hayatına sonraki yıllarda Türk Pop müziğine damga vuran şarkılarla devam etti. 

Şarkıcılığının yanı sıra “Zeki Müren Bir Demet Yasemen” müzikali ve “Nilgün” adlı TV dizisinde rol alan sanatçı, Atilla Özdemiroğlu ile “Ağır Roman”, Erkin Aslan'la “Asansör”, Fazıl Say ile “İyi Seneler Londra”, 2009’da ise Melih Kibar ile “Adını Sen Koy” filmlerinin müziklerinde yer aldı.

Demet Sağıroğlu söz müziği Murat Güneş’e ait yepyeni teklisi Resmen Haksızlık’ı Pasion Turca etiketiyle dinleyici ile buluşturdu.


Comments


En Son Eklenenler

bottom of page