top of page

Şenay Gürler: Türkan Saylan’ı canlandırmak benim için büyük gurur

Sinema ve tiyatro oyuncusu Şenay Gürler, “Ben Türkan Saylan” oyununda Türkan Saylan’ı canlandırmaktan ve projede olmaktan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

Antalya’da Akra Talks’un 56. programına konuk olan Şenay Gürler, Akra Hotels’te sevenleriyle bir araya gelerek ‘Türk Sineması ve Tiyatrosu’ hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Değişen ve dijitalleşen dünyada sinemanın ve tiyatronun geleceğine dair gerçekleştirilen sohbette, dijitalleşmenin ve dijital platformlardaki projelerin oyunculara farklı alternatifler sunduğundan bahseden Şenay Gürler, “Farklı senaryolar ile çok daha güzel projeleri deneyimleyebiliyoruz” dedi.

Dijitalleşmenin avantajlarının yanı sıra dezavantajlarının da bulunduğunu dile getiren başarılı oyuncu, özellikle pandemi dönemi sonrasında sinema sektörünün, birçok sektör gibi krize girdiğini de sözlerine ekledi. Dijital platformalar üzerinden daha fazla alternatifin olduğu bir film dünyasına geçiş yapmamızla, sinema salonlarının izleyici kitlesinde ciddi bir düşüş yaşandığını üzülerek belirten Gürler, bu durumun tiyatro için geçerli olmadığını söyleyerek, bir sinema salonunda film izlemenin büyüsünün çok farklı olduğunu ve en kısa sürede de sektörün eski canlılığına kavuşacağına inandığını da dile getirdi.

“Ben Türkan Saylan” oyunu için Antalya’ya gelen Şenay Gürler, söyleşi sırasında Türkan Saylan’ın ne kadar savaşçı ve umut dolu bir kadın oluşundan etkilendiğini, ülkemizde güçlü kadın imajının sinema ve dizi sektörlerinde de senaristler tarafından daha fazla desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Ayrıca Türkan Saylan’ı canlandırmaktan ve bu projede olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduğunu da sözlerine ekleyen Gürler, “Hayatın bize yaptığı bazı sürprizleri olduğu gibi kabul etmemiz gerek ancak istediklerimiz için mücadeleden de vazgeçmeliyiz” dedi.

Söyleşi, Gürler’in sevenlerin sorularına verdiği samimi cevaplarla sona erdi.
Comments


En Son Eklenenler

bottom of page