top of page

Şahmaran, 20 Ocak’ta izleyiciyle buluşuyor

Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’i bir araya getiren Netflix’in büyük ilgi ve merak uyandıran dizisi Şahmaran, 20 Ocak’ta izleyiciyle buluşacak.

Asırlar öncesine uzanan bir aşk hikâyesinin içine çeken “Şahmaran” dizisinin yönetmenliğini Umur Turagay, senaristliğini Pınar Bulut yaparken, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar üstlendi.

Şahmaran’ın konusu şöyle:

“Şahsu (Serenay Sarıkaya), annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana’ya gider ancak burada kendisini Mar adı verilen sıra dışı bir topluluğun ortasında bulur. Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı seçilen kızın Şahsu olduğunu düşünmektedir. Ve onun gelişiyle tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedirler. Her şeyden habersiz olan Şahsu ise Mar topluluğunun yol göstericisi Maran ile aralarındaki çekime karşı koyamaz ve ona aşık olur. Şahsu, onu bekleyen bu tehlikeli yolda hem kendini hem de aşkın gücünü keşfedecektir.”

Şahmaran’ın oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor:

Oyuncular: Serenay Sarıkaya (Şahsu), Burak Deniz (Maran), Mustafa Uğurlu (Davut), Mahir Günşiray (Ural), Mert Ramazan Demir (Cihan), Ebru Özkan (Çavgeş), Hakan Karahan (Lakmu), Elif Nur Kerkük (Medine), Mehmet Bilge Aslan (Salih), Ekin Gökgöz (Miraç), Berfu Halisdemir (Diba), Nilay Erdönmez (Hare), Nil Sude Albayrak (Bike), Ayşe Lebriz Berkem (Tutku), Mert Doğan (Arun), Ece Ertez (Lilit).


Comments


En Son Eklenenler

bottom of page