top of page

Şahika Ercümen’den yeni dünya rekoru


Hatay Yayladağı Karamağara mevkiinde ‘Hatay’a Nefes Ol’ sloganı ile Serbest Dalış Dünya Rekoru Denemesi yapan milli sporcu Şahika Ercümen, Sırp asıllı sporcu Lena Balta’ya ait olan 105 metrelik değişken ağırlık paletsiz branşında Dünya rekorunu 106 metre ile kırdı. Dalış 3 dakika 2 saniye sürdü.

Rekor denemesi uluslararası konfederasyon hakemleri Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) gözlemcileri, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Asbaşkanı ve pek çok yabancı dalgıcın katılımı ile gerçekleşti.

Yayladağı Belediyesi ev sahipliğinde yeni bir Dünya rekoruna imza atan Ercümen, ‘’Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde çok özel ve anlamlı bir yerde, Hatay’da ülkemiz için nefesimi tuttum. Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır şekilde bu rekoru ülkemize armağan etmekten mutluluk duyuyorum. Hatay, zor günler geçirmesine rağmen yılmadan bu zorluğun üstesinden gelirken ben de nefesim yettiği kadar bu azim ve cesaretin bir parçası olmak istedim. Spor, bunun en güzel araçlarından bir tanesi. Devletimiz, kurumlarımız ve tüm halkımız bu bölgedeki yaralarımızı sarmak için insanüstü bir çabanın içerisindeler. Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliği ile hem 100. yılımızda 100 kız çocuğumuzun spor ve eğitim masraflarına bağış topladık hem de Hatay’ın ve Türkiye’nin ismini bir Dünya Rekoru ile duyurduk. Çok gururlu ve mutluyum’’ dedi.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Kalyon Enerji, Green Petition, Panerai ve Solo katkılarıyla gerçekleşen ve ‘Hatay’a Nefes Ol’ sloganıyla organize edilen değişken ağırlık paletsiz branşında 106 metrelik Dünya Rekoru Dalışı 3 dakika 2 saniyeyle başarıyla sonuçlandı.


Comments


En Son Eklenenler

bottom of page