top of page

Çukurova 15. Kitap Fuarı 9 günde 225 bin kitapseveri ağırladı


Tüyap Adana Fuarcılık tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ÇUFAŞ destekleriyle düzenlenen Çukurova 15. Kitap Fuarı, kitapseverlerin yoğun ilgisi ile sona erdi.

14 Ocak Cumartesi günü kapılarını açan Çukurova 15. Kitap Fuarı’nın resmi açılış törenine Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri Nazlı Berivan Ak, Tüyap Fuarcılık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir’in yanı sıra şehir protokolü katıldığı görkemli açılış töreniyle başlayana Çukurova 15. Kitap fuarı öğrencilerin ve kitapseverlerin yoğun ilgisi ile sona erdi. Bölgenin sosyal ve kültürel gelişimine olumlu katkılar sağlayan fuar dokuz gün boyunca 225.848 kitapseveri ağırladı.

Çukurova Kitap Fuarı’nda 15. kez okurlarla yayınevlerini buluşturmaktan dolayı heyecanını ifade eden Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir, “Çukurova Kitap Fuarı’na bu sene 300’den fazla yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılım sağladı. Panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk etkinliklerinden oluşan 75 kültür etkinliği ve 500’e yakın imza gününde değerli yazarlarımız, okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı. Biz de Tüyap olarak bir dizi etkinlikler düzenledik. Ayrıca, öğrencilerin fuarımızı hafta içi 5 gün boyunca ziyaret etmesi için Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÇUFAŞ ile ortak bir çalışma yaptık. Binlerce öğrencimizi bu sayede Fuar alanımızda ağırladık. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bu konuda bize katkı sunan ÇUFAŞ’a şükranlarımızı sunuyoruz. Tüyap Fuarcılık Grubu olarak kitap fuarlarımızda iş birliği yaptığımız Türkiye Yayıncılar Birliği’ne ve Adana’da desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

コメント


En Son Eklenenler

bottom of page